Zarówno firmy z wieloletnim stażem, jak i te które dopiero wchodzą na rynek zmagają się z wielkim wyzwaniem, jakim jest wybór biura rachunkowego. Usługi księgowe dla wielu przedsiębiorstw są wielkim problemem, bowiem nie łatwo jest powierzyć tak odpowiedzialną część swojej działalności osobom z zewnątrz. Tym samym nasuwa się jedno pytanie, jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybór biura rachunkowego

Nowoczesne biuro rachunkowe zajmuje się często ogromem zadań, do których w firmie musielibyśmy zatrudnić nawet kilka osób. Księgowość, rachunkowość, czy podatki nie należą do przyjemnych tematów dla zwykłych zjadaczy chleba. Mało kto z nas ma tak ukierunkowaną wiedzę, by bezproblemowo radzić sobie z wszelkimi dokumentami związanymi z firmowymi. Tym samym warto przydzielić te zadania specjalistom.

Certyfikat księgowy Ministra Finansów

Przy wyborze biura rachunkowego niewątpliwie istotna jest kwestia posiadania certyfikatu księgowego przyznawanego przez Ministra Finansów. To pierwszy z punktów, który daje nam pewność, iż wybrani księgowi, czy księgowe nie są przypadkowymi osobami, lecz profesjonalistami w swej dziedzinie. Zastanawiając się nad tym, jakie biuro rachunkowe wybrać, nie zapomnij o sprawdzeniu aktualności oraz wiarygodności danego dokumentu.

Ubezpieczenie biura rachunkowego od odpowiedzialności cywilnej

Wybierając biuro rachunkowe należy również zainteresować się kwestią ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). Powierzając zewnętrznej firmie zadania z obszaru księgowości, rachunkowości, czy podatków warto mieć zabezpieczenie w razie pojawienia się ewentualnych błędów. Każde biuro rachunkowe podchodzące do swoich działań w pełni profesjonalnie zabezpiecza klientów na takie okoliczności. Polisa ta jest kosztowną sprawą, więc tym bardziej podkreśla, jak osoby zajmujące się nasza księgowością podchodzą do zabezpieczenia naszych, jak i swoich interesów.

Biuro rachunkowe z indywidualnym podejściem do klienta

Zapewne znasz wiele przypadków, w których firma obsługiwana przez biuro rachunkowe najzwyczajniej była jedną z setek przedsiębiorstw i nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dotyczące aktualnych działań. Czy chcesz, by Twoi księgowi, czy księgowe w ten sposób podchodzili do Twojego biznesu? Czy nie lepiej byłoby gdyby Twojej firmie został przydzielony jeden konkretny specjalista ds. księgowości i tylko on zajmował się Twoimi sprawami?

Jestem pewny, jaka jest była Twoja odpowiedź i w pełni się zgadzam. To przede wszystkim daje Ci bezpieczeństwo, iż informacje o rachunkach Twojej firmy zna tylko wąska grupa osób, a nie pół biura rachunkowego. Dodatkowo bez problemu będziesz wiedział do kogo się zwrócić z pytaniami o aktualne działania, czy w razie niejasności. Takie podejście podkreśla profesjonalizm i chęć prawdziwej pomocy przedsiębiorstwu. Jeśli zastanawiasz się, jakie biuro rachunkowe wybrać, prześledź wszystkie poruszone przeze mnie kwestie, a następnie podejmij decyzję – efekty zobaczysz w przyszłości!