Księgowość to często zmora wielu przedsiębiorców. Praca ta nie jest łatwa, często czasochłonna i wymagająca stałego dokształcenia się. Czy masz czas i ochotę to robić? Pewnie wolisz poświęcić go na rozwój własnej marki i działania, które lubisz. Jeśli zgadzasz się ze mną, odpowiednią opcją dla Ciebie jest outsourcing księgowości.

Jest to nic innego, jak przekazanie pracy związanej z rachunkowością w ręce specjalistów. Możesz wybrać biuro rachunkowe, które zbudowane jest z doświadczonych księgowych i księgowe, co da Ci pewność, iż w Twoich księgach nie pojawią się żadne błędy. To Twoja szansą na oszczędności czasowe, jak i pieniężne. Nie musisz bowiem zatrudniać dodatkowej osoby do pracy nad Twoimi rachunkami i zaprzątać sobie głowy odpowiedni przeszkoleniem, czy wdrożeniem do firmy.

Co zrobią dla Twojej firmy księgowe i księgowi?

Zakres usług księgowych jest bardzo szeroki i często jest mylnie odbierany. To nie tylko uzupełnianie rubryczek w księgach, czy obliczanie podatków. Zdobyte doświadczenie i wiedza pozwala na oferowanie przez biura rachunkowe wielu usług. Kompleksowość to domena wielu liczących się na rynku firm, dlatego warto wybierać właśnie takie firmy, które wykonają za nas, jak największy zakres prac.

Zakres usług księgowych

Podstawowym zadaniem księgowych jest prowadzenie ksiąg rachunkowych zarówno dla osób fizycznych, spółek, stowarzyszeń, fundacji, czy chociażby wspólnot mieszkaniowych. Drugą kwestią są księgi podatkowe, czyli znane i często nielubiane księgi przychodów i rozchodów – z pomocą biura rachunkowego nie będą Twoim zmartwieniem. Nie będziesz musiał również poświęcać czasu na sprawozdawczość, czyli różnego typu raporty okresowe, sprawozdania finansowe, czy statystyczne w zakresie danych finansowo-księgowych do GUS, NBP, KNF. Specjaliści ds. księgowości pomogą Ci również wyprowadzić zaległości księgowe oraz prowadzić ewidencję ryczałtu.

Jak widzisz atutów współpracy dotyczącej księgowości jest naprawdę wiele, dlatego rozważ opcję wyboru biura rachunkowego, które odciąży Cie z czasochłonnych zadań. Wybierz doświadczonych księgowych, którzy dzięki nabytej wiedzy rozwiążą każdy Twój problem. Postaw na kompleksowość usług księgowych i oddaj najtrudniejszą część prac specjalistom!